علما و زیارت عاشورا

در شرح حال شیخ مرتضی نواده شیخ انصاری آورده‏اند که از جمله عادات او خواندن زیارت‏ عاشورا بوده که در هر روز دو بار، صبح و عصر آن را می‏خواندندو بر آن بسیار مواظب بودند، بعد از وفاتش کسی او را در خواب‏ دید و از او احوالش را پرسید. در جواب سه مرتبه فرمود: عاشورا، عاشورا، عاشورا.
.
منبع: مردان علم در میدان عمل، سید نعمت الله حسینی، انتشارات‏سید الشهداء،

????????

23

فرزند آیت الله میرزا ابو القاسم محمدی گلپایگانی در شرح احوال ایشان نقل نمودند که وی در تمام‏زندگی پشت‏ بام می‏رفتند و حضرت امام حسین(ع) را زیارت می‏نمودند و گاهی در حالی که برف زیادی روی پشت‏بام بود، ایشان می‏رفت وحضرت را زیارت می‏نمود و جالب آن که نام همه فرزندان ذکور خویش را حسین گذاشت.
.
منبع: به نقل از حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای غلامحسین محمدی‏گلپایگانی.

????????

مرحوم سید محمدحسن قاضی طباطبایی خلف ارشد استاد عرفان حجت حق آقا سید علی قاضی (علی الله مقامه)میفرموند پدرم عادت داشت به چله گرفتن در مسجد سهله یک بار که من نیز همراه ایشان رفتم دیدم بعد از استقرار در زاویه مسجد از تحت الحنک عمامه خود کاغذ طومار مانند کوچکی راخارج کردند پرسیدم آقا جان این کاغذچیست؟ با چشمانی پراز اشک فرمودند زیارت عاشوراست،در این چهل روز روزی چند بار این طومار را میخواند وزار زار گریه میکرد. نقل شده توسط مرحوم آیت الله سیداحمد فهری زنجانی

????????

پدرم آیت الله بهجت بارها می‌‌گفت: خداوند هرگز از سه چیز نمی گذرد؛ یکی شرک، دوم خون انسانها و سومی آبرو و عزت یک انسان است.
هیچ کس حق ندارد عزت یک انسان را از او بگیرد. یزید می‌خواست عزت امام حسین علیه السلام را از او بگیرد و ایشان فرمود هرگز ذلت را نمی‌پذیرم.
منبع: گزارش فارس با حجت‌الاسلام والمسلمین علی بهجت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *