مداح شهید محمد رضا خدیور

محمد رضا خدیور در سال ۱۳۴۳ در خانواده ای مذهبی و با ایمان متولد شد دوران کودکی رضا که به گفته مادرش که زیاد همبازی نداشت و بیشتر اوقات کنار خودم بود و اگر پدرش هیئتی یا مسجدی میرفت رضا را هم میبرد و اگر هم در خانه بودند با رضا همبازی میشد و بازی میکرد.

رضا چهارمین فرزندخانواده بود.دوران تحصیلات ابتدایی را در مدرسه صادقین گذراند در سال ۱۳۵۷ که سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود رضا ۱۴ ساله بود و به مانند سایر شهدای که در زمان پیروزی انقلاب ۱۴ یا ۱۵ ساله بودند در تظاهراتهای روزانه و پستهای شبانه بسیج شرکت میکرد.

رضا توسط پدر بزرگوارشان با فضای مسجد آشنا شد و در مسجد فاطمیه به فعالیتهای بسیجی خود پرداخت ولی طریقه اشنایی رضا با مسجد جامع اینگونه بود که در یکی از پستهای شبانه با بچه های مسجد جامع آشنا میشود و با آنها دوست میشود و با اجازه حاج آقا مخبر که با رضا دوستی خاصی داشت به مسجد جامع می آید و فعالیتهایش را در مسجد جامع ادامه میدهد.

رضا از نظر تحصیلی به گفته خانواده اش ضعیف بود اما به مرور زمان و با ورود به دبیرستان وضعیت تحصیلیش خوب شد در کنار وضعیت تحصیل رشد معنوی خاصی هم رضا به دست آورد و به طور فوق العاده ای رشد معنوی پیدا کرد.رضا در سن ۱۶ یا ۱۷ سالگی به این رشد معنوی رسیده بود که این را میتوان در وصیت نامه اش به وضوح دید.

رضا در سال ۱۳۶۰ و در سن ۱۷ سالگی به جبهه های حق علیه باطل اعزام میشود و در گردان تخریب فعالیتش را آغاز میکند .هر ۳ یا ۴ ماه به مدت یک هفته برای مرخصی به تهران می آمد. رضا  وقتی که به مرخصی می آمد فعالیتهای خودش را در عرصه فرهنگی در مسجد جامع ادامه میداد. و از خوانواده اش هم تقاضا میکرد که بهش نگویند برای مرخصی بیا زیرا هستند بچه های که ماهاست به مرخص نرفته اند و خانواده اشان را ندیده اند. در این مدت رضا در یکی از ا اعزامها به علت موج انفجار مجروح میشود و برای  درمان در بیمارستان لواسانی بستری میشود.

پزشک معاج رضا اورا از خواندن کتاب و قران و نماز و یا هر چیزی که مغز را درگیر خودش کند منع میکند اما رضا بعد از مرخصی در خانه نمازش را ترک نمیکند و قران خواندن را کنار نمیگذارد. به گفته خواهران رضا،رضا در یکی از نمازهایش قنوتش آنقدر طولانی شد که رضا به خاطر کسالتی هم که داشت از حال میرود و وقتی به هوش آمد جواب سوالات ما را با سکوت و خنده داد و گفت که من خود را بر بال فرشتگان میدیدم.

رضا اخرین اعزامش را در سال ۱۳۶۲ از میدان امام حسین به سمت جزیره مجنون داشت. رضا بنا به وظیفه ای که داشت و در گردان تخریب لشگرده سیدالشهداء(ع) بود شروع به خنثی سازی مینهایی کرد که دشمن بعثی بر سر راه رزمندگان اسلام گذاشته بود در این حین خمپاره ای به کنار رضا میخورد و رضا مجروع میشود با خوردن خمپاره به کنار رضا مینی که رضا در حال خنثی سازیش بود هم منفجر میشود و رضا شربت شهادت را مینوشد .

وقتی از خانواده شهید میپرسیم که چطور از خبر شهادت رضایتان مطلع شدید یکی از خواهرانش اینطور جواب میدهد شب قبل از اینکه خبر شهادت رضا را بشنویم من خوابی دیدم که رضا در آن خواب شهید شده بود.

صبح برای اینکه از وضعیت رضا مطلع بشیم به خانه آقای داوود عبد اللهی که منزلشان روبه روی مسجد جامع بود رفتیم ولی آقا داود خودش را از ما قائم میکرد و به سوالاتمان جواب نمیداد.بی تابی عجیبی بین اعضای خانواده افتاده بود و انگار همه میدانستیم که رضا شهید شده است .

من برای اینکه به رضا تلگراف بزنم و از حالش جویا بشم میخواستم به میدان امام خمینی بروم و رضا را برگردانم که با حرف مادرم همه در جای خود میخکوب شدیم مادرم گفت، دخترم قبل از اینکه به میدان امام خمینی بروی بیا سری هم به پزشکی قانونی بزنیم . وقتی به پزشکی قانونی رفتیم متوجه شدیم که چرا آقا داوود خودش را از ما قائم میکرد پیکر رضا در پزشکی قانونی منتظرمان بود. و اینگونه بود که از خبر شهادت رضا مطلع شدیم.

شهید خدیور در بهشت  زهرا(س) قطعه ۲۷ ردیف ۱ شماره ۱۵ آرمیده است.

وصیت نامه مداح شهید محمد رضا خدیور

((بسم الله الرحمن الرحیم))

ای (جان مومن) نفس آرام گیرنده باز گردد به سوی پروردگارت خشنود پسندیده پس داخل شو در صف بندگانت و در آی در بهشتم.

مسجد الشهداء(مسجد جامع) سلام علیکم، مسجد عاشقان سلام علیکم، بسیج مسجد الشهداء،سلام علیکم با درود و سلام بر یگانه منجی عالم بشریت آقا امام زمان (عج) و با سلام و صلوات بر نایب بر حقش (قلبم) قلب تمامی عاشقان امام خمینی.

خدایا، معبودا، پاک پروردگارا، خالقا،تو میدانی هدف من از این وصیت نامه چیست ؟ یا الله تو میدانی که چقدر دلم برای برادران شهیدم تنگ شده خداوندا تو میدانی که به جبهه نیامده ام مگر برای رضای تو خداوندا تو میدانی که چقدر برای امام حسین (ع) سینه زدم خداوندا تو میدانی که چقدر آقا امام زمان را صدا زدم  خداوندا تو میدانی که چقدر زحمت کشیدم تا به جبهه آمدم کریما تو میدانی که چه عزیزانی داشتیم و به سوی تو آمده اند پروردگارا تو میدانی که این برادران بسیج چه زحمتهایی برای تو کشیده اند چه زمستانهایی را پشت سرگذا شته اند یا الله تو میدانی که فعالیتهای مان را با بودجه ای به نام (صفر) شروع کردیم  خداوندا چه عزیزانی که هنوز پیکر مطهرشان در منطقه باقیست و چه عزیزانی پیکر مطهرشان در گلزار بهشت زهرا مدفون است خداوندا چه عزیزانی را گرفتی که پروانه مجالس ما بودند خداوندا تو میدانی که هرگاه خبر شهادت یکی از عزیزان را می آوردند چقدر خجالت میکشیدم و در آن هنگام توفیق شهادت را از تو خواستم خداوندا تو میدانی که در این زندان دنیا چقدر زجر کشیدم خداوندا آیا وقت آن نشده که این بنده ذلیل و مسکین، خار،حقیرت را بشارت بهشت دهی یا الله یعنی میشود که آقا امام حسین (ع) و آقا امام زمان(عج) من را هم بپذیرد یا که هنوز لیاقت این را پیدا نکرده ام یا الله نکند که در بسترز مرگ بمیرم یا الله نکند که در راه غیر از تو بمیرم یا الله به ما گفته اند که آقا امام حسین(ع) فرش حرمش را جارو کرده تا رزمندگان بیایند یا الله یعنی میشود قبر شش گوشه هاش را  زیارت کرد یعنی میشود امام حسین را ملاقات کرد خداوندا یعنی میشود سالار شهیدان ایران (بهشتی) را ببینم

خداوندا این توفیق را نصیبم میکنی که افغانی و فلاح و میر محمدی و ایوبی و طنوریان و قدرت بداغی و دیگر عزیزان را ببینم پس ای خدا مرگم را برسان دیگر تحمل این زندان دنیا را ندارم

الهی و ربی من لی غیرک اسئله کشف ضری

برادران بسیج حرفم با شماست من از شما توقع دارم چون در کنارتان در یک سنگر((سنگرمسجد الشهداء)) با دشمنان زبون  میجنگیدیم.

برادران وصیت این حقیر را گوش کنید ،برادران نماز نماز نماز  از خدا بخواهید که توفیق بدهد که از اقامه کنندگان نماز باشیم از خدا بخواهید که نیرویی عطا کند که بتوانیم قرآن بخوانیم و در ک کنیم که قران چه میگویید از خدا بخواهیم که نیرویی به ما عطا کند که بتوانیم در راه او قدم برداریم و در راه او کشته شویم

برادران عزیزم مجالشس دعا را با شکوهتر برگزار کنید رفتن به خانه شهداءرا ترک نکنید .

برادران تا میتوانید برای رضای خدا فعالیت کنید و از هیچ چیز واهمه نداشته باشید ،جلسات را حتما با تلاوت قران شروع کنید تا میتوانید قران بخوانید تا میتوانید نماز قضا و نماز مستحبی بخوانید، صلوات اللیل را فراموش نکنید، حتما نماز شب بخوانید و در نمازتان این حقیر را یاد کنید

عزیزان همیشه به یاد مرگ باشید بر روی قلبهایتان کار کنید تا الهی شود تا میتوانید آقا امام زمان را صدا کنید تا انشاالله هر چه زودتر ظهور کند از خدا بخواهید که امام این نور چشمان بسیج و سپاه و ارتش و حزب الله را حتی در کنار مهدی نگه دارد و هر چه زودتر راه کربلا را باز کند از غیبت و تهمت بپرهیزید و از مجالس غیبت و تهمت و حرام دوری نمایید فقط از خدا کمک بگیرید  از تهدید کردن مترسید به یکدیگر خیلی محبت کنید و در آخر از تمامی عزیزان میخواهم که این حقیر را حلال کنند که حتما  برایم دعا کنید

برادران بسیج خدا یار و نگهدارتان و خداحافظ امام .

لا اله اله الله محمد رسول الله

الحقیر محمد رضا خدیور

دانلود مداحی شهید خدیور


۴ نظرات

 1. کاش ازعموی منم یکم اطلاعات میزاشتین مفقود الاثر شده
  خواهشن متن وصیت نامشو بزارین واقعان حرفاش قشنگه
  از طرف سحر که هیج وقت حتا تو خوابم عموشو ندید اما اون همه جا مواظبش هست

 2. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی
  سپاسگزارم

 3. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به
  این خوبی سپاسگزارم

 4. سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.موفق باشید.

دید گاه خود را در باره این مطلب بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود Required fields are marked *

*

16 + سیزده =

WpCoderX